top of page

Kommunikációs tréningjeink

Élmény alapú, a való életben is használható kommunikációs tréningtechnikák. 

Sokan gondolják magukról, hogy tisztán kommunikálnak, környezetük számára mégis érthetetlenek. Vannak, akik tanfolyamokon, tréningeken vesznek részt, könyveket olvasnak, kommunikációs technikákat sajátítanak el, ennek ellenére úgy érzik, valami még hiányzik. Mit tehetünk? Akár magunk fejlesztésérÅ‘l van szó, akár munkahelyi környezetünkrÅ‘l, fontos tisztázni a következÅ‘ket: 

  • Mit jelent a tiszta kommunikáció? 

  • Léteznek-e univerzális, mindenkivel szemben hatásos kommunikációs technikák? 

  • Honnan ismerjük meg azt az embert, aki jól kommunikál? 

  • Hogyan fejleszthetem magam, illetve környezetem?

  1. Mit jelent a tiszta kommunikáció? 
    A tiszta kommunikációnak általában két feltételét szokták hangsúlyozni. Az elsÅ‘, hogy a beszélÅ‘ tisztában legyen vele, mit is szeretne valójában, a második pedig, hogy gondolatait röviden és érthetÅ‘en tudja kifejezésre juttatni. Pedig van egy harmadik feltétel is, ami legalább ilyen fontos: tudnunk kell, hogy kivel beszélünk. Milyen viszony van közöttünk? Milyen állapotban van? Mennyire érti és érdekli, amit mondok? Ahhoz, hogy ezekkel a kérdésekkel tisztában legyünk, nem elég pusztán technikákat (pl.: metakommunikációs mintákat) elsajátítani. Ehhez saját figyelmünket, érzékenységünket kell edzeni. 
    Miért nem beszélnek errÅ‘l sokan? Mert ez hosszútávú folyamat. Nem sajátítható el egy egynapos vállalati tréning alatt. 

  2. Léteznek-e univerzális, mindenkivel szemben hatásos kommunikációs technikák? 
    Természetesen nem. Bárki bármit mond, bármilyen hangzatosan is hirdeti ellenkezÅ‘jét, ilyen nincs. Nagy általánosságban működÅ‘ technikák léteznek persze. A legtöbb ember (pl.: egy adott kulturális környezetben) bizonyos dolgokra hasonlóan reagál. Ezt fontos tudni, szükséges a jó kapcsolatokhoz, de nem elégséges. Kollégáink, fÅ‘nökünk (alkalmazottaink) nem statisztikai adatok. Mégis van valami, ami mindig működik: A figyelem, és szándék a fejlÅ‘désre/fejlesztésre. A rugalmasság, a technikák helyzetre alkalmazása.
    Ez azonban nem annyira tudomány, sokkal inkább már művészet. 

  3. Honnan ismerjük meg azt az embert, aki jól kommunikál? 
    Talán a feltett kérdések közül ez a legegyszerűbb. Gondolj egy olyan ismerÅ‘södre, akihez bármikor bármivel odamehetsz. Aki mellett biztonságban érzed magad, és úgy érzed inspirál, erÅ‘t ad minden helyzetben. Az ilyen embertÅ‘l sokat tanulhatsz: türelmet, magabiztosságot, figyelmességet, stb. 

  4. Hogyan fejleszthetem magam, illetve környezetem? 
    A legfontosabb a szándék megszilárdítása. A döntés, hogy hajlandó legyél tenni a változásokért. Ha ez megvan, kezdd a változást magadon! Tájékozódj önfejlesztés/önismeret témában (érdemes ellátogatni erre az oldalra is), járj nyitott szemmel, figyeld környezetedet! 
    Ha ennél is nagyobbszabású terveid vannak, és környezetedben is hathatósabb változásokat szeretnél, érdemes egy fejlesztési stratégiát és tervet kidolgozni. Ehhez kérheted külsÅ‘s szakemberek segítségét is, ilyenkor azonban éberen kell választani. Néhány jó tanács: â€‹â€‹

Ingyenes kiszállás és konzultáció az ország egész területén!

  • Ne dÅ‘lj be az áruházi szövegnek, és a marketing fogásoknak! Nem azt vásárold meg, ahogyan eladnak, hanem azt, amit eladnak! 

  • A beszélgetés során teszteld a "szakember" hozzáértését! Kérj konkrét példákat, vagy kérj tanácsot konkrét helyzetre! 

  • Próbáld megfigyelni egy beszélgetés alatt a partner lelkesedését! Tanítani bármit csak mély meggyÅ‘zÅ‘déssel, erÅ‘s motiváltsággal lehet! Ha ez valakinek csak a pénzrÅ‘l szól, akkor tananyagot tud csak átadni, valódi tudást nem. 

Kíváncsivá tettünk? Kérj személyes találkozót!

bottom of page